Pończochy

/Pończochy

Pończochy przeciwżylakowe

Oferowane przez nas pończochy przeciwżylakowe to doskonały wybór zarówno dla kobiet, które obciążone są dziedzicznymi skłonnościami do niewydolności żylnej, jak również tych, u których objawy choroby są już widoczne. Pończochy przeciw żylakom polecane są również przy zwiększonym ryzyku wystąpienia chorób żylakowych, między innymi kobietom w ciąży.

Są wykorzystywane w kompresjoterapii, czyli jednej z metod profilaktyki i leczenia przewlekłej niewydolności żylnej kończyn. Polega ona na stopniowaniu ucisku, co przyczynia się do poprawy stanu żył oraz zapewnia komfort i ulgę przy nieprzyjemnych dolegliwościach kończyn dolnych.

Pończochy na żylaki powinny być odpowiednio dobrane i noszone we właściwy sposób, tylko wtedy przyczynią się do przywrócenia fizjologicznego krążenia krwi żylnej. Pończochy przeciw żylakom polecane są szczególnie tym osobom, które zmagają się z żylakami podudzia. Zaleca się noszenie również tym osobom, u których istnieje podwyższone ryzyko ich wystąpienia, żeby zapobiec chorobie.

Jak prawidłowo nosić pończochy na żylaki?

Pończochy przeciwżylakowe nie eliminują już istniejących żylaków, jednak przyczyniają się do spowolnienia rozwoju choroby, a także łagodzą ból i inne dolegliwości z nią związane. Można je nosić przy wszystkich stopniach zaawansowania niewydolności żylnej. Przyniosą ulgę w przypadku zmęczenia nóg, wspomogą leczenie, kiedy pojawią się pierwsze, jeszcze mało widoczne, żylaki oraz złagodzą ból przy ciężkim zespole pozakrzepowym. Zaleca się ponadto ich noszenie po operacji żylaków, przy obciążeniu genetycznym, podczas ciąży, a także, jeżeli wykonujemy pracę siedzącą lub stojącą.

Pończochy na żylaki mają uniwersalne kolory – czarny i odcienie brązu oraz beżu, dzięki czemu nie różnią się wyglądem od typowych pończoch. Wykonane są jedynie ze specjalnych materiałów różniących się stopniem kompresji. W sklepie znajdziesz pończochy ze stopą zamkniętą i otwartą, ze ściągaczem silikonowym normalnym lub extra szerokim. Gwarantujemy maksymalny komfort noszenia, łatwe ściąganie i zakładanie dzięki miękkim materiałom, z jakich są wykonane. Ponadto pończochy przeciw żylakom posiadają elastyczne kliny dla lepszego dopasowania, a część pięty została dodatkowo wzmocniona.

Pończochy przeciw żylakom dostępne w naszym sklepie: