Rajstopy

Rajstopy przeciwżylakowe

Oferowane przez nas rajstopy przeciwżylakowe zmniejszają ryzyko wystąpienia żylaków, a także zapobiegają obrzękom nóg, które mogą wystąpić przy większym obciążeniu, np. podczas długiego stania. Są również idealne dla kobiet w ciąży. Rajstopy przeciw żylakom zmniejszają napięcie w nogach i zmniejszają uczucie zmęczenia.

Rajstopy przeciwżylakowe, aby spełniły swoją funkcję, muszą być odpowiednio dobrane, wygodne i wykonane z dobrej jakości materiałów. Są stosowane od dawna, jednak dopiero zaawansowana technologia pozwoliła na stworzenie rajstop, które szybko, skutecznie i bezpiecznie przynoszą ulgę w leczeniu niewydolności żylnej. Kompresjoterapia bardzo dobrze wpływa na poprawę makrokrążenia, podczas gdy leczenie farmakologiczne przyczynia się do regeneracji śródbłonka najmniejszych naczyń krwionośnych. Z tego powodu zaleca się stosowanie rajstop uciskowych i jednoczesne przyjmowanie przepisanych przez lekarza leków.

Przeciwżylakowe rajstopy w profilaktyce i leczeniu żylaków

Rajstopy przeciw żylakom zalecane są w leczeniu niewydolności żylnej, a także zapobiegają jej wystąpieniu. Sprawdzą się u kobiet w ciąży i w przypadku podwyższonego ryzyka wystąpienia żylaków wynikającego z uwarunkowań genetycznych i stylu życia. Mając świadomość zagrożeń wynikających z pracy siedzącej i stojącej, warto jest nosić rajstopy przeciwżylakowe w celu uniknięcia problemów związanych z zaburzeniami krążenia w kończynach dolnych. Łagodzą one obrzęki nóg wynikające z większego obciążenia, zmniejszają napięcie nóg i uczucie zmęczenia.

Przeciwżylakowe rajstopy występują w uniwersalnych kolorach – czarnym, piaskowym i beżowym – oraz ze stopą otwartą i zamkniętą. Wyglądem przypominają typowe rajstopy, dzięki czemu można je nosić do sukienek i krótkich spódnic. Nowoczesne rajstopy przeciw żylakom są wykonane z wysoko elastycznego materiału, zapewniają skuteczną kompresję, łatwo się je zakłada i zdejmuje. Są również dostępne w kilku rozmiarach. Skorzystaj z naszej tabeli rozmiarów, wybierając rajstopy najlepiej odpowiadające Twoim wymiarom.

W naszej ofercie znajdziesz ponadto rajstopy przeciw żylakom dla kobiet w ciąży. Są przyjazne dla skóry, co potwierdzają przeprowadzone badania dermatologiczne. Są przyjemne w dotyku, charakteryzują się mniejszą piętą, dzięki czemu łatwiej się dopasowują bez efektu marszczenia.

Rajstopy przeciw żylakom dostępne w naszej ofercie: